ÇEVRİMİÇİ İNGİLİZCE BAŞARISI!

Salgın nedeniyle tüm derslerini çevrimiçi yapan Güzelyalı Ortaokulu, eTwinning projesi ‘’Wonder(full) Learning sayesinde, öğrenciler İngilizcelerini geliştirmeyi başardı.

ÇEVRİMİÇİ İNGİLİZCE BAŞARISI!
26 Mayıs 2021 - 15:13
Güzelyalı Ortaokulu İngilizce öğretmeni Tijen Korel ve öğrencileri tarafından yürütülen eTwinning projesi ‘’Wonder(full) Learning Ocak ayında başlamış Mayıs ayı itibariyle de son buldu. Günümüz dünyasında yabancı dilin önemi vurgulanan projenin amacı öğrencilerin etkinlikler yaparak İngilizcelerini geliştirdiler. Bu kısa sürede öğrenciler birçok aktivitelerde görev aldılar. Ocak ayı içinde yaptıkları etkinliklerle Covid 19’dan korunma yollarını öğrenen öğrenciler; bu konu ile ilgili posterler yaptılar ve bunları sergilediler. Bunun yanı sıra Güzelyalı Ortaokulu rehberlik öğretmeni Betül Kurtoğlu ve bilgisayar koordinatörü ve İngilizce öğretmeni Sinan Zorlu’dan güvenli internet kullanımı ile ilgili seminerler verdiler.
Şubat ayında Cengiz Baysal’dan web2.0 araçları ile ilgili seminer almışlar bu araçları aktif bir şekilde kullanarak İngilizce kelime oyunları tasarlayarak ve oynayarak İngilizcelerini geliştirdiler. Mart ayında Temaya bağışta bulunarak doğaya katkıda bulunarak, bunun yanı sıra kukla yapımını öğrenerek hayvan kuklaları yaparak doğanın uğradığı tahribat sonucunda hayvanların yaşadıkları zorlukları konu alan konuşmalar yaptılar. Nesli tükenmekte olan hayvanlar konusunda veteriner hekim Ahmet Kadıoğlu,19 Mayıs Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Araştırma Görevlisi Gamze Özkılıç ve Zeynep Nursel’in Çolak’tan seminerler alan öğrenciler, Nisan ayında 6 Şapka Tekniği ile ilgili Dr. Ali Erhan Barış’tan seminer alarak bunu yaptıkları projeye uyarladılar. Mayıs ayında tüm ortak okulların katılımıyla birlikte kendi şehirlerini tanıtan bir dergi yayınlamışlar ve bunu çevre okullara dağıtarak projelerinin yaygınlaştırılmasını sağladılar.
Tüm bu etkinlikleri İngilizce yaparak bu pandemi dönemini hem eğlenerek, hem öğrenerek hem de farklı ülkelerden arkadaşlar edinerek çok verimli bir şekilde geçiren öğrenciler, yaptıkları bu etkinliklerle diğer öğrencilere rol model, birçok öğrencinin de böyle projelerde görev almasına ön ayak oldular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum