Torbalı Belediyesi'nden Deprem Bölgesine Destek

İzmir’de gerçekleşen 6,6 şiddetindeki depremin ardından, sosyal belediyecilik örneği sergileyen Torbalı Belediyesi, Bayraklı’nın yardımına koştu. Torbalı Belediyesi, Bayraklı Belediyesi ve AKUT ile koordine olarak, depremzedelerin yaraların sarılmasına katkıda bulundu.

Torbalı Belediyesi'nden Deprem Bölgesine Destek
04 Kasım 2020 - 12:46

Torbalı Belediyesi, İzmir genelinde hissedilen merkez üssü Seferihisar olan 6,6 şiddetindeki deprem için seferberlik ilan etmişti. Kent genelinde depremden etkilenen vatandaşlar için sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm adımları atan Torbalı Belediyesi başta Bayraklı olmak üzere İzmir’in de yardımına koştu. Bayraklı Belediyesi ile koordine halinde olan ve belirlenen eksiklikler çerçevesinde konaklamalar için 30 adet konteyner, 50 bin adet tek kullanımlık maske, 1.000 adet çocuk kıyafeti, 1.000 adet bebek bezi, 300 adet yetişkin ayakkabısı, 2 bin kişilik iç çamaşırı, 500 adet battaniye, 50 adet yatak ve istenen vidanjör  Bayraklı’ya ulaştırıldı.

AKUT’A KONAKLAMA, ULAŞIM VE TEÇHİZAT DESTEĞİ
Öte yandan Torbalı Belediyesi deprem sonrası enkaz çalışmalarında önemli görev üstlenen ve bugüne kadar çok sayıda kişinin canlı bir şekilde enkazdan çıkarılmasında rol oynayan AKUT ile de koordine halde çalıştı. AKUT’un talepleri doğrultusunda Torbalı Belediyesi 500 adet eldiven, 5 bin adet maske, 10 boy 5x5 ağaç kalası, 10 boy da 10x10 ağaç kalasını AKUT’a teslim etti. Belediye ayrıca AKUT İzmir ekibinin konaklaması ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Torbalı’daki bir oteli onlara tahsis etti. AKUT Trabzon, İzmir ve İstanbul ekiplerinin gidiş-geliş transferleri de yine Torbalı Belediyesi tarafından sağlandı.

UYGUR: GÖREVE  HER DAİM HAZIRIZ
Depremde kendilerinin de önemli zararlar gördüğünü ifade eden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Deprem maalesef birçok yönüyle derin izler bıraktı. Torbalı’da halen onlarca vatandaşımız evlere girmeye çekiniyor. Bizim hizmet binamızdaciddi derecede zararlar oluştu ve kullanılamaz hale geldi. Bu tür afetler ve olaylar birliktelik ve dayanışmayla daha çabuk atlatılır. Bu nedenle tahribatı bize göre kat ve kat fazla olan Bayraklı’ya elimizden gelenleri yaptık. Bayraklı Belediyesi ve AKUT ile koordinemiz devam ediyor. Talepler doğrultusunda yapabileceğimiz her şeyi yapmaya hazırız. Hep birlikte çok kısa sürede bu tahribatı ortadan kaldıracağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum