"Kadınlar Konuşursa" Adlı Oyun Perdelerini Açtı

Tiyatro Ofisi seyirci tarafından ilgiyle izlenen “KADINLAR KONUŞURSA” adlı oyun ile perdelerini açtı. Müzikleriyle, danslarıyla ve atmosferi ile tam bir görsel şölene dönen oyun alkışlarla sona eriyor. Ağustos ayında perde diyen oyun; Sivas, Uşak ve İzmir’de sahne aldı.

"Kadınlar Konuşursa" Adlı Oyun Perdelerini Açtı
30 Eylül 2021 - 12:46
Birgül Yeşiloğlu Güler’in yazdığı ve   Metin Güler’in yönettiği  oyunun Müzik’lerini Sedat Utku Güçoğlu yaptı. Tasarımların Metin Güler’e ait olan oyunun dans koreografileri Müge Uyan’a ait. Oyunun Reji Asistanlığını ise  Özlem Sülüden yaptı. Oyunda; Müge Uyan, Ecem Yüksel, Lale Başara ve Özleme Sülüden rol alıyor.

Umut yolculuğunda hayatını kaybetmiş Suriyeli mülteci bir kadınla, hayatta kalmak için bedenini satmak zorunda kalan konsomatris bir kadın ve şaşalı Yeşilçam serüveninden sonra huzurevinde son bulan bir sinema aktrisinin hazin öyküsü, kızını okutabilmek için ölü yıkamayı meslek edinmiş eğlenceli bir Anadolu kadınıyla kesişseydi; sizce nasıl bir oyun ortaya çıkardı? Yanıtı; izleyeceğiniz oyunda gizli...
Oyunun Yönetmeni Metin Güler oyun ile ilgili; “ Tiyatro Ofisi olarak bir kadın oyununu daha sahneye taşımanın sorumluluğu içerisindeyiz. Çünkü kadın değerini sahneye taşımak bir hayli zor ve bıçak bir sırtı bir durum. Durumu doğru analiz edip işi kotaramadığınızda ortaya keyifsiz ve mutsuz bir iş çıkıyor. Biz de elimizden geldiğince metne ve hikaye sahip çıkmaya çalıştık ve seyircinin son derece beğendiği bir sonuca ulaştık. Başta yazarımız, tasarımcılarımız ve oyuncularımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Oyun sezon 1 Ekim 2021 açılışında Tire’de sahne alacak.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum