"Bu ülke bizim iktidarımıza mecbur"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerelde CHP'li belediyelerle ekonomik ve sosyal dayanışma içerisinde olunmasına yönelik talimatı doğrultusunda gittiği Ardahan'ın ardından Kars'a geçti.

 "Bu ülke bizim iktidarımıza mecbur"
13 Haziran 2021 - 17:55
Başkan Tunç Soyer, kentte yurttaşlardan yoğun ilgi gördü. Soyer, Kars programı kapsamında kentteki tek CHP'li belediye başkanı olan Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur'u da ziyaret etti. Oğuz Yantemur, ilçede tarım ve hayvancılığa yönelik genel bilgi verdikten sonra özellikle pandemi döneminde gıdanın öneminin daha da iyi anlaşıldığını belirtti. Başkan Soyer'in “Başka Bir Tarım Mümkün” felsefesiyle yürüttüğü çalışmaların bu anlamda tüm Türkiye'ye örnek olduğunu belirten Yantemur, kendisinin de Başkan Soyer'i örnek aldığını söyledi. Başkan Oğuz Yantemur, “Kooperatif kurma çalışmaları başlatırken İzmir Köy-Koop Birlik Başkanı Neptün Soyer de buradaydı. Kadınlarla toplantılar yaptı. Süreci anlattı. Bilgi almak istediğimiz her an kendisine ulaştık. Bize büyük destek sundu” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kendilerini hiç yalnız bırakmadığını kaydeden Yantemur şöyle konuştu:
 “Kars'ta yaşıyoruz. 6 ay kışımız var. Bu nedenle yoğun bir karla mücadelemiz oluyor. Ama bizim karla mücadele aracımız yoktu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bize bu aracı verdi. Bu araç hem Susuz hem de Kars Belediyesi'nin işine çok yarıyor. O araç hem Kars'ın hem de Susuz Belediyesi'nin ihtiyaçlarını gördü. Yine İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bize hibe ettiği otobüsle uzak iki köyden okula gelen öğrencilerimizi ücretsiz olarak taşıyoruz. Yaşlı, hasta yurttaşlara da bu araçlarla hizmet götürüyoruz. İtfaiye aracımız da yoktu. Yangın çıktığında Kars'tan gelen itfaiye aracı ancak soğutmaya yetişebiliyordu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugüne kadar bizlere çok büyük destek verdi.”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de hem Ardahan hem de Kars ve Erzurum'un gösterdiği misafirperverliğe teşekkür etti. İzmir'i önemli yatırımlarla kalkındırdıklarını söyleyen Başkan Tunç Soyer şunları söyledi:
 “İzmir için çok büyük projelerimiz var. Ama şunu biliyoruz ki bu memleket bir bütün. Ve el ele vererek kurtulacağız, aydınlık bir geleceğe yürüyeceğiz. Dayanışma dediğimiz şey bu nedenle çok önemli ve çok hayati. Bu memleketin insanlarının bize ihtiyacı var. Çünkü biz bu memleketin erdemli insanlarını temsil ediyoruz. Bu memleketin mütevazı insanlarını temsil ediyoruz. Bu memleketin temiz vicdanlı insanlarını temsil ediyoruz. Yapılacak tek bir şey kalıyor; Edirne'den Ardahan'a, Kars'tan İzmir'e, Aydın'a, Manisa'ya kadar tüm ülkede birbirimize sahip çıkacağız. Birbirimiz için daha fazla ne yapabiliriz, nasıl daha iyi hizmet edebiliriz? Birbirimize nasıl daha fazla faydamız dokunabilir? Buna kafa yoracağız. Çok çalışmak ve birbirimize omuz vermek zorundayız. Ben o nedenle buradayım.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum